header1
header2
header3
header4

Święty Mikołaj w szkole

Trzy córki

 "Młody Mikołaj, jeszcze przed wyborem na biskupa, miał chciwego i bogatego sąsiada, który drwił z pobożności świętego. Bóg ukarał sąsiada i sprawił, że stracił majątek oraz popadł w skrajną biedę. Gdy nie miał już z czego utrzymać rodziny, postanowił sprzedać swoje trzy córki, ponieważ nikt nie chciał ich poślubić bez otrzymania stosownego posagu. Mikołaj, po długich rozważaniach tekstów Pisma Świętego i modlitwie, postanowił uratować dziewczęta. Trzykrotnie, pod osłoną nocy, wrzucał przez okno pieniądze przeznaczone na posag dla każdej kolejnej siostry. Gdy sąsiad wyprawił już dwa wesela, postanowił dowiedzieć się, skąd biorą się tajemnicze pieniądze. Czuwał całą noc i ze zdumieniem odkrył, że to pogardzany przez niego Mikołaj wrzuca po raz trzeci pieniądze przez okno. Podziękował mu zawstydzony i postanowił zmienić swoje życie na zgodne z przykazaniami".

Wspomagany przez dwóch pomocników Św. Mikołaj częstował dzieci cukierkami, a w zamian dzieci śpiewały mu piosenki i tańczyły. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem – biskupem, świętym kościoła katolickiego i prawosławnego, który udziela pomocy w każdej potrzebie.

Zdjęcia w Galerii.

Zdjęcie galerii

dscn0828.jpg
październik 2019
ponwtośroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031